Járványügyi intézkedés

2020-08-26

•    Az óvoda zárt területén a szülők viseljenek orrot és szájat eltakaró maszkot vagy kendőt!

•    Az óvoda épületébe belépéskor mindig használják az ajtóknál elhelyezett kézfertőtlenítőt!

•    Érkezéskor és távozáskor a lehető legrövidebb ideig tartózkodjanak az óvoda épületében és az udvaron!

•    Az öltözőkben is figyeljenek a megfelelő távolságtartásra! Vegyék igénybe a kihelyezett székeket, padokat is!

•    A gyerekek egy „alvós társat” hozzanak magukkal, amit otthon rendszeresen mossanak, fertőtlenítsenek!

•    A gyerekek csoportba lépés előtt minden reggel mossanak kezet!

•    Kérjük, ügyeljenek fokozottabban a gyerekek ruhaneműinek mosására, fertőtlenítésére!

•    Intézményünkbe csak egészséges gyermekeket hozzanak! Betegség gyanújának felmerülésekor a szülőt értesítjük. Láz, köhögés esetén először telefonon kell a gyermekorvossal egyeztetni.
Betegség után orvosi igazolással vagy szülői egészségügyi nyilatkozattal tudjuk fogadni a gyermekeket újból a közösségben.

•    Szeptember elsején minden szülőnek egészségügyi nyilatkozatot kell kitölteni arról, hogy gyermeke egészséges.

•    Annak a gyermeknek a hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik, tartós betegsége (pl.: szív- érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj- és vese betegségek, immunrendszer betegsége) miatt orvosi igazolással rendelkezik, esetleges hiányzását igazoltnak tekintjük. Igazolt hiányzásnak tekintjük továbbá, ha a gyermek hatósági karanténba kerül, a részére előírt karantén időszakára.

Mindenki együttműködését köszönjük!

Vecsés, 2020. augusztus 24.

Lakner Brigitta

Vissza az aktualitásokhoz