Névadónkról

Névadónk: Bálint Ágnes

Bálint Ágnes a hazai meseírás egyik legismertebb alakja. József Attila és Nívó díjas író, szerkesztő.
1922. október 23-án született. Már öt éves korától írt és rajzolt meséket, melyek az írónő tizenkét éves kora óta már nyomtatásban is megjelentek.

A Magyar Televízió első gyermekműsorának szerkesztője. Eleinte mesemondásával kényeztette a kicsiket, majd a mesélést felváltották a bábelőadások, majd később a rajzfilmek. Az ő munkásságához fűződik a Tévé Maci és a Cicavízió képernyőn való megjelenése, a magyar népmesék első csokorba gyűjtése, vagy a Kuckó című ismeretterjesztő gyermek műsor létrehozása is.

De ki ne emlékezne  örök mesehőseire? Hiszen nemzedékek nőttek fel Kukori és Kotkoda, Frakk, Mazsola és Tádé, és a Futrinka utca történetein.

Az írónő élete utolsó éveiben Vecsésen, az Andrássí telepen élt. Az itt élő emberek tisztelete jeléül, 1998-ban Vecsés díszpolgárává avatták.

2008. november 5-én hunyt el.

Óvodánk 2009. szeptember 1-óta az ő, csoportjaink pedig halhatatlan mesehőseinek nevét viselik.