Névadónkról:

Bálint Ágnes a hazai meseírás egyik legismertebb alakja. József Attila és Nívó díjas író, szerkesztő.
1922 október 23-án született. Már öt éves korától írt és rajzolt meséket, melyek az írónő 12 éves kora óta nyomtatásban is megjelentek.
A Magyar Televízió első gyermekműsorának szerkesztője. Eleinte mesemondásával kényeztette a kicsiket, majd a mesélést felváltották a bábelőadások, majd később a rajzfilmek. Az Ő munkásságához fűződik a Tévé Maci és a Cicavízió képernyőn való megjelenése, a magyar népmesék első csokorba gyűjtése, vagy a Kuckó című ismeretterjesztő gyermekműsor létrehozása is.
De ki ne emlékezne örök mesehőseire? Hiszen nemzedékek nőttek fel Kukori és Kotkoda, Frakk, Mazsola és Tádé és a Futrinka utca történetein.
Az írónő Vecsésen, az Andrássy telepen élt. Az itt élő emberek tisztelete jeléül 1998-ban Vecsés díszpolgárává avatták.
2008 november 5-én hunyt el.
Óvodánk 2009 szeptember 01 óta viseli nevét, csoportjaink pedig halhatatlan mesehőseinek választották névadójuknak.

Bálint Ágnes