Tájékoztató

a köznevelési intézmények működésének korlátozásával kapcsolatos eljárásrendről

A 2020. szeptember 7-i egységes szerkezetbe foglalt - EMMI által kiadott - INTÉZKEDÉSI TERV tartalmazza a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendet. Igazolt koronavírus fertőzés esetén a helyzet áttekintését követően rendkívüli szünetet az Oktatási Hivatal rendelhet el – tehát az önkormányzat nem - az adott intézményben, településen, amiről az érintett intézmény természetesen haladéktalanul tájékoztatást kap.

Vecsés, 2020. november

EBÉD BEFIZETÉS

Tisztelt Szülők!

Vecsés Város Önkormányzata 2020. novemberétől lehetőséget biztosít az ebédpénz ÁTUTALÁSSAL történő kiegyenlítésére, egyúttal a készpénzes fizetés megszűnik.

Amennyiben az utalásos fizetési mód nem megoldható, CSEKKEN tudja rendezni az ebédpénzt. Ezt kérjük, külön jelezzék írásban az ovi.lemondas@gmail.com címre legkésőbb 2020. november 2-ig.

November hónaptól az ebédszámlákat 1.-je és 5.-e között fogjuk kiosztani a csoportokban, melyet 15.-ig  lesz lehetőségük kiegyenlíteni.
Fontos, hogy a közlemény rovatba a számla sorszámát és a gyermek nevét is fel kell tüntetni. Kérjük, hogy a számlán szereplő pontos összeget utalják kerekítés nélkül a számlán szereplő számlaszámra.

Kérjük, hogy amennyiben több gyermeke is az óvodánkba jár, az utalást gyerekenként rendezze.
Minden intézménynek (Pl: másik óvoda, iskola) más számlaszáma van,  ezt is vegyék figyelembe.

Csekkes befizetés esetén a befizetést igazoló csekk szelvényt szíveskedjenek  15.-ig eljuttatni az irodába.

Az étkezés lemondását továbbra is a fenti e-mail címen tudják megtenni, melyek a következő havi számlából kerülnek levonásra.

Kovács Mónika
óvodatitkár

Étkezési térítési díj kedvezmények

2015. szeptember 01-től a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény szerint a szülő az alábbi jogcímeken veheti igénybe gyermeke után a 100%-os normatív kedvezményt, azaz az óvoda ingyenes étkezést biztosít, ha a gyermek:

• rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,
  • tartósan beteg vagy fogyatékos,
  • családjában tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,
  • családjában három vagy több gyermekeket nevelnek
  • nevelésbe vételét rendelte el a gyámhatóság, vagy
  • a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett, azaz a nettó összegének 130%-át.

A normatív kedvezmény igénybevételéhez a szülőnek a 328/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet 6. melléklete szerint nyilatkozatot kell benyújtania az intézményvezető felé. Igényüket az óvodatitkárnak kell jelezni, aki biztosítja a benyújtáshoz szükséges nyomtatványt. A normatív kedvezmény iránti igény - kivéve a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt - a nyilatkozat megtételét követő hónap első napjától kerül érvényesítésre. A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek után a normatív kedvezmény a határozat kiadásának kezdő napjától érvényes.

Az igazolásokat, a nyilatkozatokat és kérelmeket az óvodavezetőnek kell benyújtani. Az étkezési térítési díjkedvezményre jogosító iratok lejárati határidejének figyelemmel kísérése a szülő feladata.